anka@ankaelektrik.com 0352 321 40 08-09
You are here : Main Page »

SIMOTION  D
Kompakt bir çözüm, kusursuz bir ortaklık

Kontrol modülü olarak, SIMOTION D, SINAMICS S120 içerisine doğrudan entegre edilir. Bu yalnızca daha fazla yer kazandırmaz aynı zamanda sistemin son derece hızlı bir reaksiyon süresi olduğu anlamına gelir. Üç performans versiyonu (D425, D435 ve D445) maksimum düzeyde ölçeklendirilebilirlik ve esneklik sunar. Tek eksenlilerden yüksek performanslı çok eksenli makinelere varan geniş bir uygulama alanı vardır. Kusursuz bir entegrasyon için üzerinde iki Endüstriyel Ethernet hattının yanı sıra PROFIdrive ile birlikte iki PROFIBUS hattı vardır. Operatör kontrolü ve görüntüleme için, SIMATIC HMI cihazları PROFIBUS, PROFINET veya Ethernet ile bağlanabilir. Dağıtılmış I/O modülleri PROFIBUS veya PROFINET üzerinden çalıştırılabilir.


Uygun olduğu yerler :
Kompakt makineler Dağıtılmış otomasyon konseptleri Modüler makineler Yüksek hızlı eksen bağlantıları
     

SIMOTION  C

Kontrolör tabanlı

SIMOTION C S7-300 yapısına sahip bir hareket kontrol ünitesidir. Entegre arabirimlerine ek olarak, bu kontrolör SIMATIC S7-300 I / O modülleri kullanılarak genişletilebilir.

Hareket kontrolörün iki versiyonu mevcuttur: SIMOTION C240 ve SIMOTION C240 PN.
Bu iki versiyonda aynı PLC ve Hareket Kontrol performansına sahiptir. Bununla birlikte, farklı arayüzler ile donatılmıştır. C240, dörder adet analog arayüz, step motorlar için pulse çıkışları ve hidrolik sürücü çıkışları bulundurur. C240 PN ise 3 adet PROFINET portu bulundurur. Ayrıca, her iki denetleyici, birçok dijital giriş-çıkış gibi arayüzler, PROFIdrive ve iletişim için Endüstriyel Ethernet arayüzü ile iki PROFIBUS portu ile donatılmıştır.

SIMOTION C aşağıdaki yararları sağlar :

  • Esnek kullanım
  • SIMATIC S7 modullerini kullanabilmesi sayesinde kullanım amacına gore optimum adaptasyon
  • Evrensel sürücü bağlantı 
  • Kolay kullanım
  • Kullanıcı dostu kullanım ve komplikasyonsuz, fansız tasarım

Uygulama alanları 
Modüler tasarımı sayesinde, son derece esnek, özellikle birçok gereksinimleri karşılamak için kullanılabilir:
Sürücü seçimi için özgürlüğü en yüksek düzeyde (örneğin hidrolik uygulama revizyonları) son derece geniş saha verisi okuyabilme özelliği

   

SIMOTION  P

Açık çözüm: PC tabanlı işlemler için SIMOTION P

SIMOTION P350, en son Intel teknolojisine dayanan Windows XP işletim sistemiyle yürütülür. SIMOTION için gerçek zamanlı bir genişleme donanımı vardır. SIMOTION uygulamalarının yanı sıra, diğer PC uygulamaları da eşzamanlı olarak işleme konabilir. Bu endüstriyel PC, klavyeden dokunmatik ekranlara, farklı ekran boyutlarında ve arayüzlerde, çeşitli versiyonlar şeklinde sunulmuştur. Sürücüler, PROFIdrive ile PROFIBUS DP/PROFINET yoluyla dağıtılmış olarak bağlanmışlardır.

Uygun olduğu yerler :
Açık PC ortamı gerektiren uygulamalar Tek bir hardware platformunda kontrol ve görüntüleme gerektiren uygulamalar geniş veri yönetimi, değerlendirme ve kaydetme gereken uygulamalar.